KOMPLEKSOWE OSUSZANIE BUDYNKÓW WE WROCŁAWIU I OKOLICACH
Osuszanie Budynków Wrocław
Jako firma specjalizująca się w likwidacji szkód zalaniowych na terenie Wrocławia i okolic, Klinika Wilgoci oferuje kompleksową obsługę w zakresie osuszania budynków po zalaniach. Jesteśmy w stanie zająć się całością procesu, począwszy od lokalizacji miejsca wystąpienia awarii, aż do wykonania naprawy i poprawy stanu technicznego pomieszczeń.
W ramach naszych usług wykonujemy opinie techniczno-mykologiczne, które pozwalają na określenie rozmiarów zawilgocenia oraz zagrzybienia w pomieszczeniach. Na tej podstawie przygotowujemy kosztorys prac osuszających i remontowych, który pozwala na wybór optymalnego rozwiązania w zakresie usuwania szkody.
Nasza oferta obejmuje nie tylko osuszanie budynków, ale również pełną opiekę nad procesem likwidacji szkód zalaniowych – jesteśmy dostępni dla klienta na każdym etapie procesu i zapewniamy fachową pomoc w razie pytań czy wątpliwości.
Dzięki naszym usługom z zakresu osuszania budynków, klienci z Wrocławia i okolic mają pewność, że szkoda zostanie szybko i skutecznie zlikwidowana, a pomieszczenia zostaną osuszone z zachowaniem wysokiej jakości powietrza.
Przygotowanie odpowiedniej oferty kosztowej jest kluczowe w procesie usuwania szkód zalaniowych w tym osuszania budynków. Dlatego Klinika Wilgoci przeprowadza szczegółową analizę sytuacji i ustala zakres oraz skutki wystąpienia zawilgocenia. Na tej podstawie, przygotowujemy ofertę kosztową, która uwzględnia wszystkie potrzebne prace osuszające oraz remontowe.
Nasze kosztorysy są kalkulowane z uwzględnieniem realnych cen rynkowych, co zapewnia klientom pewność, że wycena osuszania budynków we Wrocławiu jest dokładna i zgodna z obowiązującymi standardami. Co ważne, ceny ustalone w naszych kosztorysach są stałe – nie stosujemy dopłat za przekroczenie umownego czasu osuszania i nie zmieniamy cen w trakcie realizacji prac.
Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że nie poniosą dodatkowych kosztów związanych z realizacją prac osuszających i remontowych. Wszystkie koszty osuszania budynków we Wrocławiu są jasno określone w ofercie i nie ma ryzyka, że zostaną one zmienione w trakcie procesu likwidacji szkody.
HIGIENA I CZYSTOŚĆ MIKROBIOLOGICZNA
Higiena i czystość mikrobiologiczna pomieszczeń w procesie osuszania po zalaniach, jak też dbałość o zdrowie i komfort Użytkowników, jest naszym priorytetem. Przed rozpoczęciem prac wykonujemy wstępne testy jakości powietrza. Podczas pracy zestawów osuszających stosujemy wieloetapową dezynfekcję powietrza i powierzchni z grzybów i ich zarodników. Stosujemy filtry HEPA eliminujące wciąganie szkodliwego bioaerozolu ze strefy podposadzkowej do pomieszczeń, wychwytujące oprócz pyłu i kurzu, również bakterie i zarodniki pleśni.
NISKA EMISJA HAŁASU
Zaawansowany technologicznie sprzęt do osuszania budynków o bardzo niskiej emisji hałasu pozwala prowadzić prace osuszeniowe w trakcie normalnego użytkowania pomieszczeń.
KRÓTKI CZAS OSUSZANIA
Naszym celem jest możliwie najkrótszy czas osuszania budynków, po przy jednoczesnym zminimalizowaniu ingerencji w elementy wykończeniowe podłóg.
Jeżeli w wyniku awarii, zalania, po usunięciu zalegającej wody nie zaobserwowano uszkodzeń technicznych oraz rozwoju pleśni, nie znaczy to że nie wystąpią szkody wtórne. Wilgotne materiały są podłożem do rozwoju bakterii, wirusów, zarodników grzybów pleśniowych, które oprócz zagrożenia zdrowotnego, są również przyczyną nieprzyjemnego zapachu.
Osuszanie stref pod posadzką
Nawet przy niewielkich zalaniach wskazane jest sprawdzić zawilgocenie w warstwach podposadzkowych, zabudowanych przestrzeniach, gdyż ewentualne następstwa zawilgocenia jak; (grzyby, pleśnie, uszkodzenia tynku), mogą pojawić się po kilku miesiącach, lub latach od zalania, a roszczenia odrzucone przez ubezpieczyciela. Osuszanie zalanych warstw izolacji podposadzkowych wymaga wcześniejszego odpompowania zalegającej wody, a następnie osuszenia przez kontrolowaną cyrkulację suchym powietrzem.
Stosujemy wiele możliwych technik wprowadzania powietrza pod posadzki
Wybór metody jest zawsze ustalany indywidualnie do występujących lokalnych uwarunkowań, stopniem zawilgocenia, stanem wykończenia podłóg, sposobem użytkowania zawilgoconych pomieszczeń, dostępną mocą energii elektrycznej i wiele innych.
Osuszanie w trybie ssącym stosowane jest zawsze przed osuszaniem w trybie tłoczącym, aby uniknąć wtłaczania stojącej wody w głąb konstrukcji. Po odessaniu nadmiaru wody z konstrukcji można przejść w tryb tłoczący lub kontynuować osuszanie w trybie ssącym. Osuszanie w trybie ssącym trwa dłużej w porównaniu z osuszaniem w trybie tłoczącym, jednak ta metoda jest lepsza jeśli chodzi o minimalizację ryzyka przedostania się włókien lub cząsteczek kurzu do powietrza w pomieszczeniu. Jeśli zachodzi konieczność dodatkowego oczyszczenia powietrza, np. w sytuacji gdy osuszanie ma miejsce w pomieszczeniach aktualnie zamieszkanych i nie ma możliwości wypuszczenia powietrza na zewnątrz, wówczas można zastosować filtr HEPA H13. Filtr HEPA H13 oczyszcza powietrze do 99,95% i posiada wbudowany filtr węglowy, który eliminuje nieprzyjemne zapachy.
Drugi etap to osuszanie w trybie tłoczącym z wykorzystaniem osuszacza adsorpcyjnego gdzie ciepłe i suche powietrze wtłaczane jest w głąb nasiąkniętej wodą konstrukcji, gdzie ciepło podnosi kilkakrotnie ciśnienie pary w wilgotnym materiale i w ten sposób przyspiesza schnięcie. Wilgotne powietrze odprowadzane jest z powrotem do pomieszczenia przez naturalne lub wywiercone w konstrukcji otwory, gdzie jest ponownie zasysane przez osuszacz i ponownie suszone przed kolejnym wtłoczeniem do konstrukcji. Czas suszenia można znacząco skrócić, zapobiegając przedostawaniu się do obiegu powietrza w suszonym pomieszczeniu wilgotnego powietrza z zewnątrz.
Suszenie warstwy izolacyjnej
Po wycieku lub zalaniu woda może często niezauważalnie rozlać się po warstwie izolacji jastrychu. Powierzchowne osuszenie pomieszczenia nie rozwiązuje tutaj problemu przenikania wilgoci. Wilgoć w powierzchni podłogi jest osuszana poprzez profesjonalne zastosowanie separatorów wody i suszenie próżniowe. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej, wyciszonej technologii, z części mieszkalnej można nadal korzystać bez ograniczeń. W wyjątkowych sytuacjach, pokrycia wierzchnie z płytek można odzyskać u nas poprzez nieniszczący demontaż płytek i tym samym znacznie ograniczyć koszty renowacji. W przypadku jastrychów pływających woda często przedostaje się pod warstwę jastrychu do izolacji styropianowej. Warstwę tę należy bezwzględnie wysuszyć aby uniknąć szkód wtórnych
[INSERT_ELEMENTOR id=”808″]
Strefy izolacji w dachach potrafią w przypadku nieszczelności przyjąć bardzo duże ilości wody. W przypadku pozostawienie wody w konstrukcji będzie ona stale oddziaływała na materiały znajdujące się w jej sąsiedztwie czyli np. stropy, sufity i ściany w mieszkaniach.
Osuszanie dachów płaskich i tarasów
Osuszanie konstrukcji dachowej jest zwykle sporym wyzwaniem ponieważ pracujemy ze znacznie obszerniejszą strefą izolacji niż w przypadku osuszania podposadzkowego. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala zrealizować nawet najtrudniejsze wyzwania dzięki wiedzy i wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu.
[INSERT_ELEMENTOR id=”821″]
Suszenie warstwy izolacyjnej
Po wycieku lub zalaniu woda może często niezauważalnie rozlać się po warstwie izolacji jastrychu. Powierzchowne osuszenie pomieszczenia nie rozwiązuje tutaj problemu przenikania wilgoci. Wilgoć w powierzchni podłogi jest osuszana poprzez profesjonalne zastosowanie separatorów wody i suszenie próżniowe. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej, wyciszonej technologii, z części mieszkalnej można nadal korzystać bez ograniczeń. W wyjątkowych sytuacjach, pokrycia wierzchnie z płytek można odzyskać u nas poprzez nieniszczący demontaż płytek i tym samym znacznie ograniczyć koszty renowacji. W przypadku jastrychów pływających woda często przedostaje się pod warstwę jastrychu do izolacji styropianowej. Warstwę tę należy bezwzględnie wysuszyć aby uniknąć szkód wtórnych.
Jeśli woda przedostanie się do pomieszczeń pod stropodachem, możemy zaoferować inspekcję powierzchni dachu wraz z obróbkami. W przypadku dachów z pokryciem membran PCV, EPDM, TPO, lub bitumicznych, często ofertę można złożyć wg powierzchni, po uprzedniej analizie obrazu. Do testów używa się generatora mgły która jest wprowadzana pod membranę dachową.. W przypadkach pokryć dachowych ze skomplikowaną infrastrukturą techniczną , dachów z warstwą balastową i tarasów wielofunkcyjnych, jako dodatkowych czynnik lokalizacyjny stosowany jest gaz znacznikowy. Stosowane tej metody wymaga ingerencji w pokrycie dachowe.
W przypadku testowania dachu płaskiego , zawsze w miarę możliwości należy wcześnie dokonać oględzin dachu, bądź zapoznać się rodzajem konstrukcji, układem warstw pokrycia, gdyż to może decydować o zasadności wykonania takiej inspekcji.
W trakcie badania lub wcześniej osadza się w poszyciu przejścia instalacyjne, tak aby wprowadzić mgłę lub gaz testowy. Po kontroli otwory te są ponownie tymczasowo zamykane, a następnie ponownie fachowo uszczelniane przez dekarza na miejscu lub na zlecenie firmy partnerskiej.
W większości przypadków osuszania szkody podposadzkowej instalacja wymaga przygotowania otworów dzięki którym przeprowadzamy proces osuszania i usunięcia szkody wodnej. W przypadku potrzeby wykonania otworów w płytkach ceramicznych i gresowych Klinika Wilgoci oferuje wkładki ceramiczne do ich wypełnienia po usunięciu szkody wodnej. Wykonanie otworów w płytkach jest niezbędne do przygotowania instalacji dzięki, której zostanie przeprowadzony proces osuszania konstrukcji podposadzkowej i w konsekwencji usunięcie szkody. Należy pamiętać, że pozostawienie wody i wilgoci w konstrukcji podposadzkowej będzie w kolejnych latach stale wpływało na użytkowane pomieszczenia w formie degradacji tynków, farby, powstawania grzyba i pleśni jak również bardzo niekorzystne parametry powietrza. W niektórych przypadkach istnieje możliwość usunięcia płytki bez jej uszkodzenia dzięki czemu można ją ponownie zabudować.
[INSERT_ELEMENTOR id=”866″]
Osuszanie domu i mieszkanie to zawsze wyzwanie dla lokatorów jeżeli nie mogą się wyprowadzić na okres usuwania szkody. Klinika Wilgoci jest w stanie wykonać bardzo cichą instalację ograniczającą uciążliwy hałas związany z osuszaniem.
Cicha instalacja
Odpowiednia konfiguracja zestawu separatora wody, pompy ciśnieniowej i osuszacza we współpracy z filtrami i tłumikami może w znaczny sposób ograniczyć poziom dźwięku towarzyszącego procesowi osuszania. Ogromne znaczenie ma zarówno klasa samych urządzeń jak i ich dodatkowa konfiguracja i instalacja. Wiele naszych referencji opiera się właśnie na fakcie, iż klienci docenili jakość przeprowadzonego procesu osuszania i jego wpływ na codzienne funkcjonowanie w pomieszczeniach.